Brúsenie parkiet, kartáčovanie a olejovanie| Video

Vo videu máte možnosť vidieť ako prebieha brúsenie parkiet, kartáčovanie parkiet a tónovanie parkiet bielym olejom. Ideálnym pomocníkom pre takéto práce je práve multifunkčný stroj SPIDER.

Brúsenie parkiet strojom SPIDER

Brúsenie parkiet môžete robiť viacerými spôsobmi či strojmi. Na brúsenie sa zväčša používa pásová brúska, ale brúsenie parkiet viete urobiť aj multifunkčným strojom SPIDER od firmy PALLMANN. Tento stroj má tri kotúče, ktoré rotujú ako celok a plus viete túto brúsku odaretovať, čo znamená, že plus k tomu ako rotuje celý unášač viete dosiahnuť to, že ešte k rotujú aj jednotlivé kotúče, čím sa dosahuje agresívnejší záber. Multifunkčný stroj SPIDER ma ku všetkému nastaviteľné otáčky, takže vy si určíte ako rýchlo budú kotúče rotovať. Táto brúska ma tak silný motor, že bez najmenších problémov vie utiahnuť na svojich unášačoch aj šmirgeľ o zrnitosti P24. K brúske viete veľmi ľahko pripojiť vysávač, čím sa brúsenie stáva bezprašným.

Kartáčovanie parkiet strojom SPIDER

Kartáčovaný povrch parkiet

Keď sa ukončí brúsenie parkiet tak výmenou unášacích segmentov viete z brúsky urobiť kartáčovačku, teda viete drevený povrch parkiet vykartáčovať, čím dosiahnete perfektnú štruktúru povrchu. Kartáčovaním drevených parkiet dosiahnete to, že z dreveného povrchu odstránite mäkké časti dreva, tie tvrdé časti nazvime to žili vám tam zostanú. Dosiahnete tak štruktúru dreva, ktorej hĺbku si viete nastaviť intenzitou kartáčovania, teda tým, že ako dlho budete dané miesto kartáčovať. Čím dlhšie budete stáť s brúskou na jednom mieste, tým bude kefovanie hlbšie a intenzívnejšie. Pokiaľ máte radi na drevených parketách štruktúru tak týmto strojom ju viete dosiahnuť.

Nanášanie oleja strojom SPIDER

blank

Strojom SPIDER viete vykonať brúsenie parkiet, kartáčovať či kefovať, a taktiež viete s týmto strojom naniesť na povrch olej a plus ho zaleštiť. Opäť sa na stroji iba vymení časť unášača a viete s týmto strojom nanášať kľudne aj tónovaný olej a na záver ho viete dokonale zaleštiť.

vzorky-bielych-olejov

Autor: Šoška Milan

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.