Postup čistenia laminátových dverí SAPELI

Laminátové povrchy dverí Sapeli sú veľmi obľúbené materiály od spoločnosti EGGER, ktoré svojim vzhľadom perfektne odpovedajú súčasným designovým trendom. Trendom teraz vládne kombinovanie dekórov v čiernych, antracitových či grafitových odtieňoch s prírodnými materiálmi a betonovými, mramorovými či inými kamennými prvkami. Preto si poďme povedať aký postup čistenia laminátových dverí SAPELI výrobca odporúča a to hlavne pri tmavších dekóroch.

Laminátové povrchy dverí patria medzi odolné povrchy. Odolávajú veľmi dobre nielen poškrabaniu a inému fyzickému poškodeniu, ale aj rôznym chemickým látkam a podobným činidlám. Ich údržba je vo svojej podstate veľmi jednoduchá. Ako všetky povrchy v tmavých odtieňoch, sú ale lamináty napríklad U961 chúlostivejšie na zašpinenie a ich čistenie môže byť v porovnaní s inými dekormi náročnejšie.

Pre dokonalý výsledok je pri čistení laminátového povrchu U961 nutné dodržiavať doporučený postup čistenia laminátových dverí SAPELI. Ten je otestovaný nielen výrobcom SAPELI, ale potvrdený aj výrobcom samotného laminovaného povrchu teda spoločnosťou EGGER.

Potreby pre čistenie laminátových dverí SAPELI

 • Univerzálny odmastňovací prostriedok na kuchyne (doporučujeme W5 Degraser POWER CLEANER Removes Grease & Grme (Lidl) alebo Bref, Cif, Jar a podobné)
 • Horúca voda
 • Utierka z mikrovlákna alebo bavlnená utierka
 • Papierová Utierka alebo papierový uterák
 • Netkaná textília Perlan (nie je nutné, je možné použiť papierové utierky k dolešteniu povrchu)

Postup čistenia laminátových dverí SAPELI

 1. Povrch umyte horúcou vodou
 2. Na hrubšie nečistoty použite univerzálny odmasťovaci prípravok
 3. Nechajte 1 minútu pôsobiť
 4. Povrch umyte horúcou vodou (dôležité je, aby bol použitý čistiaci prípravok z povrchu dokonale odstránený)
 5. Vytrite / vyleštite povrch do sucha papierovou utierkou
 6. K dolešteniu použite netkanú textíliu Perlan (nie je nutné, iba odporúčame)
 7. V prípade potreby celý postup opakujte

Autor: Šoška Milan

Zdroj: www.sapeli.sk

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.