Vode odolné laminátové podlahy Quick Step aj v kúpeľni | VIDEO

Aj keď si už mnohí ľudia mysleli, že laminátové podlahy už nie je kam posunúť, tak musím skonštatovať, že sa mýlili. V posledných rokoch takmer každému výrobcovi laminátových podláh pribudli vo svojom portfóliu vode odolné laminátové podlahy. Samozrejme ani Belgický výrobca laminátových a vinylových podláh QUICK STEP nie je výnimkou. Práve výrobca podláh Quick Step udáva módne trendy a inovácie v oblasti laminátových podláh ako prvý. Svedčí o tom aj niekoľko stoviek patentov, ktoré práve Quick Step vlastní.

Vode odolné laminátové podlahy Quick Step
Vode odolná laminátová podlaha Quick Step Impressive IM1847

Prečo vznikli vode odolné laminátové podlahy?

Nebudeme si tu klamať, ale laminátové podlahy, ktoré nemali vode odolnú úpravu, tak mali trošku problém s vodou či priestorovou vlhkosťou. Celé sa to prejavovalo hlavne na jednotlivých spojoch laminátových dosiek, kde práve tento spoj časom začal napúčať. Bola to proste reakcia na nadmernú vlhkosť, ktorá sa v spojoch vytvárala hlavne pri zmývaní laminátových podláh. No a práve toto bol hlavný dôvod prečo aj Quick Step začal pracovať na tom, aby ich výsledkom úsilia bola vode odolná laminátová podlaha.

Čo sa zmenilo, že odrazu vznikla vode odolná laminátová podlaha?

Konkrétne u výrobcu vode odolných laminátových podláh Quick Step sa v zjednodušenej podobe zmenili dve veci. Bola vyvinutá nová nosná HDF doska tak aby jej nasiakavosť bola čo najnižšia. Quick Step vyvinul HDF dosku s nasiakavosťou cca 8%. Iba pre informáciu európska norma nasiakavosti laminátových podláh je okolo 18%. Druhá vec ktorá sa zmenila je typ click zámku. Quick Step vyvinul vďaka novým technológiám taký dokonale presný, tesný a zároveň pevný zámok, ktorý do spoja dvoch lamiel jednoducho vodu nepustí.

Vode odolné laminátové podlahy Quick Step Impressive
Vode odolná laminátová podlaha Quick Step Impressive IM3557

Akým parametrom sa určuje vode odolnosť laminátovej podlahy?

Dávajte si pozor, pretože nestačí sledovať iba to či je laminátová podlaha vode odolná, ale treba si dať námahu a pátrať viac do hĺbky, teda o akú vode odolnosť sa u daného výrobcu jedná a v akých jednotkách sa uvádza. Napríklad výrobca vode odolných laminátových podláh QUICK STEP udáva túto vode odolnosť v hodinách. Ponúka vode odolné prevedenie laminátovej podlahy v 12 a 24 hodinovej vode odolnosti. Znamená to v praxi to, že pokiaľ sa na podlahe urobí mláka a tá sa samovoľne neodparí buď do 12 alebo 24 hodín, tak po uplynutí tohto času musíte túto mláku fyzicky zotrieť do sucha.

V akých priestoroch viete vode odolnú laminátovú podlahu použiť?

Pokiaľ ešte neboli na svete vode odolné laminátové podlahy, tak prvé laminátové podlahy sa neodporúčali montovať v priestoroch je kúpeľňa, WC ale aj v kuchyni v ktorej je laminátová podlaha namáhaná vlhkosťou z častého umývania, nakoľko kuchyňa sa radí v rámci rezidentného bývania medzi tie naj namáhané miestnosti. Toto však už je minulosťou nakoľko vode odolné laminátové podlahy sú bez akýchkoľvek problémov vhodné do kúpeľne, WC či kuchyne. Nakoniec aj vo videu nižšie si môžte pozrieť ako som si takýto typ laminátovej podlahy Quick Step montoval do kúpeľne.

Vode odolná laminátová podlaha v kúpeľni

Najodolnejšia laminátová podlaha na trhu

Iba pre zaujímavosť, výrobca Quick Step ponúka najodolnejšiu a naj vode odolnejšiu laminátovú podlahu na trhu. Jedná sa o radu laminátových podláh IMPRESSIVE ULTRA, ktorá je 12 mm hrubá a má takú oteruvzdornosť a vode odolnosť, že je určená do priestorov ako sú letiskové haly, vstupné haly hotelov, kiná, divadlá atď a je povolené ju dokonca aj strojovo priemyselne čistiť. Mám na mysli také tie tzv. autíčka s ktorými sa čistia podlahy v supermarketoch.

Autor: Šoška Milan

2 thoughts on “Vode odolné laminátové podlahy Quick Step aj v kúpeľni | VIDEO

 1. blank
  summerlingova says:

  Dobrý deň,
  máme staršiu drevenú podlahu (bezproblémová), pod drevenou podlahou je škvára a chceli by sme dať buď plávajúcu podlahu alebo vinylovú. Nakoľko starú podlahu nechceme vyhodiť, môžeme na ňu položiť korkovú rolku bez povrchovej úpravy a potom ukladať plávajúcu alebo vinylovú podlahu? Ak nie, čo by ste nám odporučili?
  Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

  • Avatar photo
   Šoška Milan says:

   Pozdravujem,
   pokiaľ by vaša jestvujúca drevená podlaha tvorila pevný, rovný a stabilný podklad, tak jednoducho môžete použiť podložku pod laminátové alebo vinylové podlahy a „naklikať“ si novú laminátovú alebo vinylovú podlahu, resp. kompozitnú podlahu. Dávam vám do pozornosti momentálne prebiehajúcu akciu na Laminátové podlahy Quick Step alebo kompozitné podlahy ALPHA VINYL taktiež od výrobcu Quick Step.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.