Drevená podlaha na podlahové kúrenie – SMARTparket

Kolujú v laickej verejnosti rôzne názory o tom, či drevená podlaha je vhodná na podlahové vykurovanie alebo nie, pretože ako všetci vieme tak drevo je vo všeobecnosti považované za izolant. Ja hovorím svojim zákazníkom, že drevená podlaha môže byť namontovaná aj na podklad kde je inštalované podlahové kúrenie, avšak je nutné sa držať určitých pravidiel.

V prvom rade je nutné mať riadne pripravený podklad, parketu s vhodnou hrúbkou a zložením, a táto parketa musí byť vhodná na celoplošné lepenie o podklad. No a konečne som objavil na moje prekvapenie 100% rýdzo Slovenskú firmu, ktorá sa špecializuje práve na výrobu a povrchovú úpravu drevených parkiet v atraktívnych rozmeroch vhodnú ba priam určenú na podlahové vykurovanie.

SMART-PARKET je 100% Slovenský produkt

Jedná sa konkrétne o firmu P-parket, ktorá investovala nemalé peniaze do výrobnej haly a linky, kde vzniká táto drevená podlaha predurčená na podlahové kúrenie pod značkou SMART-PARKET. Je to kategória drevených parkiet, ktorú môžme označiť ako viac-vrstvné parkety, teda skladajú sa z viacerých vrstiev. Nosič alebo nosná vrstva parkety je brezová preglejka, na ktorej je úžitková vrstva dubového dreva o hrúbke 3,8 mm. Celková hrúbka parkety je 12,8mm čo je mimoriadne pozitívne práve pre podlahové vykurovanie. Táto parketa je určená práve pre celoplošné lepenie o podklad a teda je zbytočné aby mala click-zámok, preto je postačujúci spoj na pero a drážku. Osobne si myslím, že je to vhodnejší spoj, pretože po nalepení môže každá jedna parketa pracovať osve a nie je držaná žiadnym zámkom.

Výrobná hala SMART-parket

Rozmery SMART-PARKET

Drevené podlahy SMART-parket sú vyrábané v dvoch triedeniach a to NATUR a RUSTIC. Štandardná rada parkiet je vyrábaná v rozmeroch: šírka 155 mm; dĺžka 1500 mm. Atraktívnejší rozmer, ktorý je pod označením SMART-parket XL je vyrábaný až v šírke 200 mm a vo variabilných dĺžkach 2000 – 2400 mm, takže na svoje si prídu u tohto výrobcu aj skutočný labužníci drevených podláh.

Drevená podlaha na podlahové kúrenie

SMART-PARKET FISH

Pre mňa osobne je skutočnou lahôdkou tohto slovenského výrobcu rada drevených podláh SMART-parket FISH. Je to rada určená pre systém pokládky parkety do vzoru „V“ alebo ináč povedané rybiny. Pri šírke parkety 110 – 130 mm a dĺžke parkety 710-730 mm si môžete byť všetci istí, že výsledok po montáži takejto parkety vás vráti v čase do dôb palácov, hradov a zámkov. Pokiaľ inklinujete k „V“ vzorom tak túto radu parkiet skutočne odporúčam.

Drevená podlaha na podlahové kúrenie

Povrchová úprava SMART-PARKET

Povrchové úpravy sú aplikované v troch vrstvách Hardwax oleja a to buď v prírodnej farbe alebo v kombinácii 10-tich farebných olejov. Povrch parkiet je štandardne dodávaný s jemnou kartáčovanou úpravou priznanými skosenými hranami po celom obvode parkety. Pokiaľ by ste si nevedeli vybrať z pomedzi ponúkaných farebných prevedení, tak viete sa s výrobcom dohodnúť na individuálnej farbe parkety podľa vášho želania. Z tohto môžem usúdiť, že tento výrobca ma pro-klientsky prístup k svojmu zákazníkovi.

Autor: Šoška Milan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.