Výplne dverí, aké ich poznáme? | VIDEO

Pripravil som pre vás video o tom, že pri výbere interiérových dverí a zárubní si okrem ceny treba všímať a zaujímať sa o to, z čoho sa dané dverné krídlo skladá a hlavne aká je jeho vnútorná výplň. Na trhu sú totižto dostupné rôzne varianty výplne dverí a vo videu vám poviem, ktoré sú tie základné resp. najbežnejšie a najčastejšie používané. Ak neviete aké výplne interiérových dverí sú tie najbežnejšie a najčastejšie vyrábané tak po zhliadnutí tohto videa budete určite múdrejší a hlavne sa budete môcť pri výbere dverí lepšie orientovať. 🙂

Dostupné výplne dverí na našom trhu

To čím sú dvere vyplnené, alebo tým čo je vo vnútri dverí sa veľmi veľa zákazníkov nezaujíma. Je to chyba. Ja tvrdím, že výplň dverí je práve ta najdôležitejšia. Výplň dverí vám určuje zároveň aj vlastnosti daných dverí. Keď siahnete po lacnom variante dverí, tak nemôžte očakávať, že vo vnútri dverí bude drevotriesková doska.

Najlacnejšie výplne dverí

Ako najlacnejšia výplň dverí je ponúkaná u rôznych výrobcov dverí voština. Voštinu napríklad poľský výrobcovia v katalógoch označujú ako medový plast. Je to kvôli tomu, že to skutočne tak vyzerá. Voština je teda skutočne papierová výplň dverí, kde je papier postavený na výšku a je z neho vyskladaný tvar medového plastu. Tieto dvere majú vďaka tejto výplni nízku protihlučnosť a pevnosť. Veľmi ľahko sa dajú preraziť úderom ruky či lakťa.

Najpredávanejšia výplň dverí

Najpredávanejšie výplne interiérových dverí je odľahčená DTD doska. Je to inými slovami dierovaná drevotriesková doska. Vďaka tejto výplni sú dvere omnoho odolnejšie voči nárazom a lepšie vytesnia hluk z poza dverí. Bavíme sa tak o plnohodnotnejšom dvernom uzávere.

Viac si teda pozrite vo videu vyššie, a pokiaľ ešte nie ste fanúšikom môjho YouTube kanálu O Podlahách tak sa môžete prihlásiť na odber mojich videí, kliknutím na: Chcem odoberať YouTube kanál O Podlahách

Autor: Šoška Milan

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.