Ako predísť problémom pri podlahe – výber a montáž | Video

Vyhnite sa problémom pri podlahe

Pripravil som si pre vás video v ktorom sa dozviete viac o tom aké najčastejšie chyby robíte pri výbere podlahy. Ako teda predísť problémom pri podlahe? Prvou hlavnou chybou pri výbere vinylovej podlahy je, že na danej predajni sa absolútne nezaujímate o technické dáta podlahy. Touto cestou vás chcem upozorniť aby ste si na predajni vypýtali, alebo na internete naštudovali technický list k danej podlahe. Urobte tak preto, aby ste vedeli čo si vlastne kupujete. Nebudete tak nemilo prekvapený že namontovaná podlaha nebude vyzerať podľa vašich predstáv.

Ako predísť problémom pri podlahe? Čítajte technické listy od podláh!

Totižto veľmi ľahko sa vám môže stať, že ani s prípadnou reklamáciou neuspejete. Nakoľko vady na podlahe budú podľa technického listu k tejto vašej podlahe v norme.
Aj ja osobne som si pozrel zopár technických listov rôznych značiek vinylových podláh a môžem vám povedať, že bol som nemilo prekvapený, aké rôzne kvality vinylovej podlahy sa predávajú na našom trhu. Jedným zo spôsobov ako predísť problémom pri podlahe je naštudovanie si technického listu danej rady podlahy, ktorá sa vám páči a až potom pristupujte ku kúpe podlahy.

Vyhnite sa súdnemu sporu, zväčša to býva nekonečný príbeh

Záverom poviem že poznám osobne jeden súdny spor kde sa zákazník súdi s výrobcom podláh už 3. roky. Môžem vám povedať že nie je to nič príjemné. A týmto vás chcem upozorniť aby ste v žiadnom prípade nepodceňovali výber akejkoľvek, ale zdôrazňujem hlavne vinylovej podlahy.

Viac si teda pozrite vo videu vyššie a pokiaľ ešte nie ste fanúšikom môjho YouTube kanálu O Podlahách tak sa môžete prihlásiť na odber mojich videí, kliknutím na: Chcem odoberať YouTube kanál O Podlahách

Zároveň ak chcete podporiť môj Blog a Vlog O podlahách tak viete to urobiť úplne jednoducho. Stačí si objednať akýkoľvek produkt z e-shopu Opodlahach.sk

Autor: Šoška Milan

4 thoughts on “Ako predísť problémom pri podlahe – výber a montáž | Video

 1. juraj says:

  Zdravím, chcel by som si položiť plávajúcu podlahu do miestnosti 3,5×3,5 m, kde podkladom je betón. Prosím Vás, je potrebné na ten betón najprv položiť polyetylenovú fóliu, potom na fóliu podložku (takú tú puzzle-ovitovú) a na podložku položiť podlahu alebo stačí iba tá podložka bez PE fólie? Je to podlaha v byte na poschodí. Ďakujem.

  • Avatar photo
   Šoška Milan says:

   Zdravím,
   ja by som tam tu parozabranu dal, nie je to na škodu a navyše to nie je taká vysoká položka čo sa týka financii. Každopádne treba postupovať pri kladení podľa predpisu kladenia toho daného výrobcu. Viete sa tam dočítať aj to aká podložka je predpísaná, resp. doporučená.
   Pozdravujem

 2. blank
  jaroslav says:

  Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu keďže by som chcel do novostavby na podlahovku dať anhydrit, ako dlho by mal poter schnúť cca kedy by som mohol začať ukladať podlahu, mám záujem si dať nalepiť vinyl 2,0 mm priamo na anhydrit, takže moje otázky sú nasledovné: Bude stačiť ak sa anhydriť len obrúsi? Doporučili by ste mi radšej ten hrubší typ podlahy ? alebo je dobra aj tá klik ? mam totižto dosť obavy lebo zdá sa mi to moc tenké… Veľmi pekne Vám Ďakujem za každú cennu radu

  • Avatar photo
   Šoška Milan says:

   Dobrý deň,
   to či je poter riadne preschnutý, zistite iba meraním, iný recept na to nie je. Pokiaľ chcete lepiť priamo vinyl na anhydrit tak poter musí byť fakt riadne rovný a musí byť odbrúsená vrchná sintrová vrstva aby sa riadne zakotvil penetrák. Pozor vodné penetrácie na anhydrite nefungujú, treba použiť na báze alkoholu. To, že je lepený vinyl tenký sa nemusíte obávať, je to postačujúce a tým, že to ma 2 – 2,5 mm tak to perfektne vedie teplo.
   Pozdravujem

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.