Stavebné puzdra pre posuvné interiérové dvere do priečky

stavebné puzdro STANDARD

Rozmýšľate nad kúpou stavebných puzdier pre posuvné interiérové dvere a neviete si poradiť s výberov. V tomto článku si viac povieme o tom, aké typy puzdier sú dostupné na našom trhu a aké sú rozdiely pri jednotlivých modeloch.

Stavebné púzdro STANDARD

Je to typ stavebného puzdra pre posuvné interiérové dvere, ktoré je suverénne najčastejšie predávané, teda najrozšírenejšie. Je to puzdro určené pre použitie štandardnej obložkovej zárubne, teda puzdro sa po namontovaní obloží obložkovou zárubňou.

Pri tejto rade puzdier poznáme dve varianty. Jeden variant je určený pre pokrytie puzdra sadrokartónom a druhý je určený pre omietky. Teda puzdro viete opláštiť sadrokartónom, ale viete ho aj ohádzať do omietok. Avšak na toto musíte myslieť už pri objednávaní, pretože pri každej variante je vo výrobe pripravená iná konštrukčná príprava.

Stavebné puzdro KOMFORT

Je to stavebné puzdro presne také isté ako STANDARD, akurát prevedenie KOMFORT je určené pre dvoj krídlové interiérové dvere. Teda skladá sa z dvoch puzdier, ktoré sú osadené oproti sebe a sú spojené hornou koľajnicou. Viete tak posúvať jedny dvere doľava a jedny doprava. Je možnosť pri tejto variante si doobjednať aj synchrónne otváranie dvoj krídlových dverí. To znamená, že keď jednou rukou odsúvate jedno z dvoch krídiel tak to druhé sa automatický odsúva tiež. Stavebný otvor po osadení puzdra sa obloží klasickou obložkovou zárubňou.

Toto puzdro sa samozrejme tiež da objednať pre opláštenie sadrokartónom alebo omietkami.

Stavebné puzdro UNIBOX

Ide o typ stavebného puzdra, ktoré sa montuje medzi dve susediace izby, je určené pre dve krídla, pričom jedno krídlo sa vysúva doprava (zatvoríte tak izbu na pravej strane) a druhé krídlo sa vysúva doľava (zatvoríte tak izbu na ľavej strane). Pre lepšiu predstavivosť vám prikladám fotku z realizácie.

Stavebné puzdro UNIBOX
Stavebné puzdro UNIBOX

Puzdro sa štandardne obloží obložkovou zárubňou a je vyrábané pre sadrokartónové aj murované priečky. Teda viete puzdro obložiť sadrokartónom aj vyomietať do omietok.

Stavebné puzdro PARALLEL

Je to typ puzdra určený pre dvoj krídlové dvere, ale na rozdiel od puzdra KOMFORT sa obe krídla zasúvajú na jednu stranu za seba. Teda keď sa dvere zatvárajú, tak ťaháte prvé dvere do otvoru a následne sa za nimi ťahajú resp. vysúvajú aj druhé dvere. Dverný otvor sa obkladá klasickou obložkovou zárubňou.

Puzdro je opäť vyrábané aj pre sadrokartóny aj pre omietky.

Stavebné puzdro LATENTE

Stavebné puzdro LATENTE

Tento typ stavebného puzdra ma urobenú prípravu pre dizajnovejšie obloženie puzdra zárubňou. Ide o to, že keď puzdro Latente obložíte obložkovou zárubňou, tak vonkajší obrys obložkovej zárubne je v jednej rovine so stenou. Teda obložka nie je na stene, ale v jednej rovine so stenou. Omietky sú dotiahnuté k zárubni, čo vytvára jednotnú dizajnovú čistú líniu. Toto puzdro sa vyrába pre klasické jednokrídlové ale aj dvoj krídlové posuvné interiérové dvere a tiež je vyrábané zvlášť pre sadrokartóny a zvlášť pre omietanie do omietok.

Stavebné puzdro EMOTIVE

Ide už o skutočne dizajnové prevedenie stavebného puzdra pre jedno a dvoj krídlové posuvné dvere do priečky, kde sa už nepoužíva na obloženie stavebného otvoru klasická obložková zárubňa, ale priamo od výrobcu dizajnové minimalistické hliníkové obloženie. V podstate na miesto obložkovej zárubne je použitý ozdobný hliníkový rámik, ktorý zároveň slúži aj ako ochranný prvok puzdra.

Stavebné puzdro Emotive je tiež vyrábané zvlášť pre sadrokartónové systémy a zvlášť pre priečky, ktoré sa omietajú omietkami.

Stavebné puzdro AKTIVE

Stavebné puzdro AKTIVE

Taktiež sa jedná o dizajnové prevedenie stavebného puzdra pre jedno a dvoj krídlové posuvné interiérové dvere do priečky. Pri tom type puzdra sa vôbec nepoužíva žiadna obložková zárubňa a ani žiadny dizajnový hliníkový rámik. Teda je to typ puzdra, ktoré je pripravené tak aby vaša pohľadová stena či už sadrokartónová alebo omietková bola dotiahnutá až po samotný kraj puzdra a vytvorila tak dokonale čistú dizajnovú rovinu bez akýchkoľvek rušivých prvkov.

Asi väčšina z vás ani netušila, že je toľko možnosti a variant stavebných puzdier pre posuvné interiérové dvere do priečky. Myslím, že ponuka je skutočne široká a každý si vie vybrať to čo mu je srdcu najbližšie. Uspokojiť vieme štandardných ale aj tých náročnejších zákazníkov na detail. Dúfam, že Vám môj článok rozšíril prehľad v problematike posuvných dverí do priečky.

Objednávky stavebných puzdier

Pokiaľ by ste si chceli objednať určitý typ stavebného puzdra kľudne mi vašu požiadavku napíšte do mailu: soska@opodlahach.sk

Obratom vám pošlem spracovanú cenovú ponuku, kľudne aj s montážou a po odsúhlasení ceny Vám viem stavebné puzdra poslať priamo na vašu adresu v rámci celého Slovenska, alebo pokiaľ budete chcieť aj montáž, tak vám puzdra dovezieme a namontujeme.

Autor: Šoška Milan

4 thoughts on “Stavebné puzdra pre posuvné interiérové dvere do priečky

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.