Reklamácia podlahy – ako predísť jej zamietnutiu

Vo videu vyššie hovorím o tom, prečo je dôležité používať pri skladbe podlahy systémové riešenia, čo to má za následok a aký vplyv to môže mať na vašu prípadnú reklamáciu podlahy. Reklamácia podlahy je v celku zložitý proces, pretože na reklamáciu podlahy môže vplývať mnoho faktorov. Pokiaľ by ste sa chceli prihlásiť na odber môjho YouTube kanálu Opodlahach, tak stačí kliknúť: chcem sa prihlásiť na odber.

Čo sú to systémové riešenia podláh?

Systémovým riešením podláh sa myslí to, že celá skladba podlahy teda každá jedna vrstva podlahy je rovnakej značky. To znamená napríklad že, penetrácia, nivelačná stierka a lepidlo na samotnú podlahovinu je tej istej značky. Treba takto postupovať preto, lebo máte zaručenú kompatibilnosť jednotlivých materiálov a nemôže sa stať, že vám nejaký materiál takej značky zreaguje s materiálom inej značky. V takomto prípade minimalizujete riziko kedy vás môže postihnúť reklamácia podlahy.

Reklamácia podlahy - problémová dilatácia

Prečo používať systémové riešenia?

Reklamácia podlahy každopádne nie je moc príjemná záležitosť. Ak sa chcete vyhnúť reklamácii podlahy, tak odporúčam realizovať systémové riešenia podláh preto, lebo máte tak do veľkej miery zaručený úspech, teda že všetko dobre dopadne a pokiaľ by sa tak aj nestalo, tak prípadná reklamácia podlahy vám bude musieť byť uznaná, pretože ste použili materiál rovnakej značky a reklamačný technik sa tak nemá na čo „vyhovoriť“ pokiaľ ste samozrejme použili dané materiály v súlade s technickým listom a predpisom použitia. Samozrejme pokiaľ ste si není istí použitím jednotlivých materiálov pred aplikáciou tak určite odporúčam vždy kontaktovať technika danej značky, povedať mu čo chcete použiť a na aký podklad a on vám to buď odobrí alebo vás nasmeruje na iný typ materiálu, ktorý je na danú situáciu vhodnejší.

Reklamácia podlahy – najčastejšie dôvody jej zamietnutia

Reklamácia podlahy môže mať rôzne dôvody, ale medzi tie najčastejšie sa opakujúce by som zaradil nasledovné:

  • nesprávna aplikácia či montáž (nepostupovalo sa podľa technických listov a predpisu kladenia)
  • použitie nesprávneho typu chémie pre danú situáciu či podklad
  • použitie kombinácie viacerých značiek chémie, ktoré nemusia byť medzi sebou kompatibilné
  • nadmerná vlhkosť podkladu, ktorá nebola pred aplikáciou chémie či podlahy odmeraná

Záverom už iba toľko, že systémovým riešením podláh si zároveň chránite svoje investície, ktoré ste do podláh vložili, pretože ak ste postupovali podľa všetkých návodov a doporučení výrobcu, tak vám prípadná reklamácia podlahy musí byť uznaná.

Autor: Šoška Milan

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.