Ako premostiť trhliny a pracovné špáry v podklade | VIDEO

Pri lepení vinylových podláh chcú zákazníci lepiť vinylovú podlahu v jednom kuse na celej ploche celého podlažia. A tu sa hneď dostávame k problému, pretože vo väčšine prípadoch je poter medzi chodbou a miestnosťami rozdilatovaný. Dilatáciu proste nemôžete len tak preliať nivelačnou stierkou a poviete si, že hotovo. Dilatácia v poteri má svoju funkciu a podlahárske pravidlo je také, že každá dilatácia v podklade by mala byť priznaná aj do finálnej podlahy. Žiaľ takto by sa to malo robiť.

No ale zákazníci proste chcú mať položenú podlahu v jednom kuse, takže podlahári musia potom čarovať. Ja mám vyskúšaný jeden spôsob, ktorý mi zatiaľ funguje.

UZIN RR 203

Z dilatácie odstránim dilatačnú pásku a dilatáciu riadne povysávam. Do dilatácie natlačím polyuretánový tmel alebo polyuretánové lepidlo, ktoré následne presypem kremičitým pieskom. Nastrihám si sklenné rúno UZIN RR 203 na mieru s 30 cm presahmi, ktoré slúži na vyarmovanie trhliny či pracovnej špáry. Sklenné rúno sa vloží do cementového lôžka hmoty UZIN NC 182 a z vrchu sa tou istou cementovou zmesou zatiahne do hladka. Takto vyspravená špára či prasklina je pripravená na preliatie nivelačnou stierkou.

UZIN RR 203

Celý postup si môžete kľudne pozrieť vyššie v priloženom videu. Pokiaľ sa vám YouTube kanál O Podlahách páči tak sa kľudne môžete prihlásiť na jeho odber: Prihlásiť sa na odber

Autor: Šoška Milan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.