Podlaha Experto Click SPC 50 prichádza, zoznámte sa!

V minulom roku na český trh dorazila nová rigidná vinylová podlaha Experto Click SPC 50, ktorá zaujme nielen svojim módnym vzhľadom, ale hlavne úžitkovými vlastnosťami. Práve tie totiž robia z Experto Click SPC 50 jednu z najodporúčanejších rigidných podláh. Poďte sa na výhody tejto podlahoviny pozrieť.

Čo je rigidná vinylová SPC podlaha?

Rigidné vinylové SPC podlahy patria medzi najmladšie podlahoviny na trhu, ktoré sa takmer cez noc stali hitom. Niet divu, keď ponúkajú tak širokú škálu výhod!

Rigid vinyl, je vinylová podlaha s tvrdým jadrom. Jadro rigidnej podlahy môže byť tvorené rôznymi zložkami a kompozitnými materiálmi, ktoré pomôžu podlahe tejto tvrdosti dosiahnuť. Vďaka tomu je každá doska veľmi odolná. Okrem toho sa tvrdé jadro stará aj o mimoriadnu rozmerovú stálosť, s ktorou bežné vinylové podlahy bojujú, obzvlášť pri priamom slnečnom svite. Rigidné podlahy tak môžete bez použitia dilatačných škár pokladať na plochu až 400 m2 a vinylová podlaha Experto Click SPC 50 nie je samozrejme výnimkou.

Experto Click SPC 50 kompozitná vinylová podlaha

Skratka SPC potom značí typ jadra rigidnej vinylovej podlahy. V tomto prípade sa jedná o jadro tvorené minerálnym kompozitom. Také jadro sa postará nielen o mimoriadnu odolnosť, ale aj skvelú teplotnú vodivosť, takže sú tieto podlahy výbornou voľbou pre podlahové vykurovanie. Vďaka hrúbke profilu len niekoľko mm, môžete SPC podlahy položiť aj na pôvodnú podlahovú krytiny. Tým však výhody rigidných SPC podláh nekončia a môžete sa na ne pozrieť nižšie.

Jednoduchá pokládka aj údržba

Tak ako iné rigidné podlahy je aj vinylová podlaha Experto Click SPC 50 vybavená praktickými zámkami pre jednoduchú a rýchlu pokládku. Ide teda o vinylovú podlahu bez lepidla, čo mnohých poteší. Navyše táto podlaha už disponuje integrovanou podložkou IXPE, takže nemusíte kupovať aj inštalovať podložku zvlášť. Ušetríte tak čas aj peniaze.

Podložky IXPE patria k tým najlepším. Ponúkajú skvelé vlastnosti tepelné a aj akustické, ale spríjemňujú aj samotnú pochôdzku, pretože dokáže pohltiť určitú mieru vibrácií z nárazov. Čo sa údržby týka, tak tá je naozaj jednoduchá, pretože si postačíte s bežnou metlou, mopom, vedierkom vody a vhodným prípravkom na vinylové podlahy.

Experto Click SPC 50 kompozitná vinylová podlaha

Kam sa teda hodí?

Vďaka poriadnej nášľapnej vrstve 0,5 mm, znesie vinylová podlaha Experto Click SPC 50 aj pochôdzku v topánkach. A zároveň je mimoriadne oderu vzdorná, vďaka tomu sa hodí aj do najvyťaženejších priestorov vo vašej domácnosti. Zároveň je vhodná aj do komerčných priestorov s nižšou mierou zaťaženia. Ďalšou výhodou, ktorú táto rigidná vinylová SPC podlaha prináša, je jej vodeodolnosť. Môžete ju tak použiť bez obáv do práčovne alebo kúpeľne len nie priamo do sprchového boxu. Je teda zrejmé, že táto podlaha sa hodí do každého priestoru vo vašej domácnosti. Preto si tak môžete konečne splniť sen o jednej podlahe do celého bytu! V súčasnej dobe sa Experto Click SPC 50 dodáva v 10 trendy dekoroch. Všetky odtiene skvele pasujú do tradične aj moderne vybavených domov a bytov. Vďaka jeho rastúcej popularite sa potom možno dočkáme aj viacerých farebných spracovaní!

Autor: Ing. Pavel Konečný

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.