Inteligentná samonivelizačná stierka UZIN NC 111 BiColor

UZIN NC 111 BICOLOR je prvá inteligentná samonivelizačná stierka, ktorá indikuje zmenou farby svoju zrelosť a pripravenosť na kladenie podlahovej krytiny. Ide o sadrovú nivelačnú stierku, ktorá vám sama povie, kedy je pripravená na položenie podlahovej krytiny bez potreby merania.

Vďaka unikátnej zmene farby môžete voľným okom spoľahlivo určiť, kedy je možné inštalovať podlahovú krytinu. To všetko sa deje vďaka tomu, že farba sa mení zo zelenej (keď je mokrá či vlhká) na lososovitú (keď je suchá a pripravená pre kladenie). Stierka teda sama indikuje kedy je suchá a teda pripravená pre kladenie podlahoviny.

Inteligentná samonivelizačná stierka – Oblasť použitia

Stierková hmota UZIN NC 111 BiColor je sadrová stierka zvlášť vhodná pre renovácie, v ktorých chcete bez meracích prístrojov spoľahlivo rozoznať zrelosť pre kladenie. Je určená pre kladenie textilných a elastických podlahových krytín. Viete teda na ňu lepiť všetky typy kobercových, pvc a vinylových podlahovín. Túto stierku je taktiež možné použiť na následné lepenie keramických dlažieb a dlažieb z prírodného kameňa. Je vhodná pre podlahové vykurovanie a taktiež odoláva namáhaniu podlahy s koliečkovými stoličkami.

Stierka UZIN NC 111 BiColor

Vlastnosti a technické údaje

Nivelačná stierka UZIN NC 111 BiColor je určená pre liatie do hrúbky 10mm. Pri svojom schnutí na výnimočne nízke pnutie čo viete oceniť pri zrovnávaní nestabilných podkladov. Svojou veľmi vysokou pevnosťou ju viete použiť v priestoroch na vysoké namáhanie. Myslia sa tým rôzne podnikateľské priestory, nemocnice, školy, nákupné centrá a pod. Pre informáciu jej pevnosť v tlaku je C50, takže skutočne ju viete využiť bez ohľadu na veľkosť a frekvenciu zaťaženia.

Dodávaná je v 25 kg vreciach, na jej rozmiešanie potrebujete 5 litrov studenej vody, na jej spracovanie máte cca 20 minútv závislosti od priestorovej teploty (ideálna teplota je 15-25 stupňov Celzia), pochôdzna je po cca 20 minutách a pripravená pre následne kladenie je po zmene farby na lososovitú farbu čo je cca 8 – 10 hodín. Spotreba na 1mm hrúbku je cca 1,7 kg/m2. Neodporúča sa s ňou pracovať pri teplotách podkladu nižších ako je 10 stupňov celzia.

Priznám sa, ešte som s ňou nepracoval, ale nedalo mi to vás o tomto type stierky informovať. Akonáhle sa s ňou stretnem na nejakej zákazke určite vám dám vedieť ako sa s ňou pracovalo, poprípade natočím z takejto montáže video.

O vydaní nového videa sa dozviete tak, že sa prihlásite na odber YouTube kanálu OPODLAHACH: Prihlásiť sa na odber

Autor: Šoška Milan

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.