Zrovnávanie podkladu dreveným granulátom CEMWOOD | VIDEO

Násyp na podlahy CEMWOOD Blog O Podlahách pripravil pre vás ďalšie zaujímavé video, ktoré sa týka podlahy a podlahárskej činnosti a to konkrétne zrovnávania a navyšovania úrovne podlahy suchou a ekologickou cestou. Tým, že sa jedná o suchý proces je táto metóda veľmi rýchla. Zrovnávanie podkladu až do výšky 24 cm vám zabezpečí ekologický drevený granulát CEMWOOD. Vyrába sa v dvoch frakciách CW1000 a CW2000 pričom jemnejšia frakcia CW1000 sa dá použiť do maximálnej hrúbky 4 cm a frakcia CW2000 až do hrúbky 24 cm. Ako sa s granulátom robí a ako prebieha celý proces zrovnávania či navyšovania úrovne podlahy si môžete pozrieť vo videu nižšie. Pokiaľ sa vám video páči a bolo pre vás užitočné, tak mu môžete dať kľudne palec hore a ak nechcete v budúcnosti zmeškať videá na tému podlahy tak sa prihláste na odber youtube kanálu O PODLACHACH.
  Autor: Šoška Milan

13 thoughts on “Zrovnávanie podkladu dreveným granulátom CEMWOOD | VIDEO

 1. Peter Varga says:

  Dobry den je mozne pouzit cw1000 alebo cw2000 pri zarovnani vyskovych rozdielov na podlahe(podlaha betom na ktorom je ipa) na ktoru bude nasledne polozeny tvrdeny EPS 5cm s teplovodnym podlahovym vykurovanim a to by bolo zaliate anhydridovym poterom ? dakujme za odpoved

  • Šoška Milan
   Šoška Milan says:

   Dobrý deň,
   v podstate sa to dá aj takto spraviť. Mirelon ako podložku pod laminát neodporúčam, nie je to certifikovaná podložka pod podlahy. Mirelon je po čase pod laminátovou podlahou takmer celý odparený, ono to sublimuje. Proste nedrží to dlhodobo svoj tvar. Kuknite si radšej normálnu podložku, viem že sú drahšie ale stojí to za to.
   Pozdravujem

 2. Michal Kozár says:

  Dobrý deň,
  v starej tehlovej bytovke na 1.poschodí mám stropy resp podlahu tvorenú z trámov a lát. Ako izolácia je použitá škvára následne položená palubovka a na nej parkety (upevnené klincami). Nakoľko 70% parkiet je dobrom stave akurát vŕzgajú a existujúca palubovka je na niektorých miestach odhnitá chcel by som demontovať starú palubovku, zrovnať podlahu medzi trámami granulátom položiť novú palubovku a na ňu nalepiť parkety. Chcel by som sa opýtať či nalepením parkiet bude podlaha dýchať respektíve nebude sa pod palubovkou kondenzovať vlhkosť? Taktiež ak by som chcel na zvyšnú plochu (chodbu) položiť vinyl alebo laminát. Nerád by som totiž suseda podo mnou prekvapil fľakmi na jeho strope.

  Ďakujem za odpoveď.
  Pekný deň prajem

 3. Rasťo says:

  Dobrý deň, kúpil som starší rodinný dom a na poschodí v 2 izbách sú trámy, škára a palubovka. Pri prechádzaní to duní. Aký je vhodný spôsob rekonštrukcie? Škvára je v dobrom stave, čo s ňou?
  Je možné na palubovku položiť kročajovú podložku a vinylovú podlahu.
  Za odpoveď ďakujem

  • Šoška Milan
   Šoška Milan says:

   Zdravím,
   takéto veci na diaľku bez toho aby to človek videl sa veľmi zle posudzujú a ťažko sa vám radí keď je to v podstate na slepo. Podľa mňa, ak skladba podlahy horných izieb drevená tak duneniu sa podľa nikdy nevyhnete, môžete ho maximálne zmierniť ale odstrániť určite nie. Najviac duní ta vzduchová medzera medzi horným a dolným záklopom nosných trámov. Túto medzeru by som vyplnil vhodnou vatou, ktorá značnú časť hluku pohltí, následne by som horný záklop zavrel, zrovnal by som si podklad násypom z dreveného granulátu a položil 2 vrstvy osb dosiek kolmo na seba.
   Pozdravujem

 4. Eugen says:

  Prepáčte moju laickú otázku, ale všade spomínate, že OSB dosky majú byť položené „kolmo na seba“. Tým sa však myslí to, že dve dosky s rovnakými rozmermi položím presne na seba, alebo že ich ukladám spôsobom, že tie vrchné prekrývajú spoje spodných?

  Ďakujem

   • Eugen says:

    Ďakujem pán Šoška, už mi to dáva zmysel. Predsa ešte jedna otázka…na inom zdroji som čítal, že keď sa pokladajú OSB dosky, tak sa od stien necháva cca 10 mm medzera. Na Vašom videu sa mi však zdalo, že ste dosky ukladali úplne nadoraz k stene. Či sa mi to iba zdalo? Čo je správne?

    Ďakujem pekne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.