Športové podlahy - montáž odpruženého roštu v telocvični | VIDEO

27. 10. 2017, 00:00

Montáž odpruženého roštu v telocvični

V tomto videu si môžete pozrieť ako prebiehala montáž dreveného odpruženého roštu pre športovú podlahu v telocvični. Odpruženie zabezpečujú gumené podložky prvej vrstvy roštu a následne aj druhá vrstva roštu, ktorá sa montovala kolmo na tu prvú.

Pokiaľ máte záujem o videá na tému podlahy a dvere tak odporúčam sa prihlásiť na odber môjho YouTube kanálu O podlahách:

Prihlásiť sa na odber YouTube kanálu O Podlahách

Aký materiál použiť na drevený opružený rošt v telocvični?

Základom toho aby bol rošt čo najlepší je použitie dobrého reziva. Rezivo z ktorého sa bude drevený odpružený rošt pre športové podlahy montovať by malo byť vysušené a hobľované. Ideálny stav je, ak je rezivo ošetrené proti prípadným škodcom dreva nejakou ochrannou impregnáciou napríklad Bochemitom.

Dosky z ktorých sa odpružený rošt montuje by mali byť široké cca 10 cm a ich hrúbka by sa mala hýbať od 15 do 20 mm. Všetko však závisí aj na tom, akú máte určenú montážnu výšku celej skladby športovej podlahy.

 

Športové podlahy - montáž dreveného odpruženého roštu

Športové podlahy - montáž dreveného odpruženého roštu

Montáž dreveného odpruženého roštu pre športové podlahy

Pri montáži športového odpruženého roštu pre športové podlahy je nutné dodržiavať určité zásady. Je nutné dbať na to aby boli laty spodnej vrstvy roštu riadne zrovnané do váhy, pretože podklady telocvični sú často krát  kryvé. Napríklad pri montáži tohto roštu nám kolísala rovinatosť okolo 4 cm. Preto treba prvú vrstvu riadne vypodkladať do roviny, ktorú vám zabezpečí svietiaca laserová vodováha.

Športové podlahy - drevený odpružený rošt

Športové podlahy - drevený odpružený rošt

Druhá dôležitá vec pri montáži prvej vrstvy je, že laty by mali byť uložené rovnomerne a v rovnakej vzdialenosti od seba. Pri prvej vrstve roštu je nutné podotknúť aj to, že tak ako si ju zrovnáte do roviny potom bude vyzerať aj druhá vrstva roštu a tým pádom aj celková rovinatosť finálnej podlahy.

Autor: Šoška Milan

Komentáre

Diskusia je prázdna.
váš email:
meno:
text:
X
Tento e-shop využíva cookies a bez ich použitia nie je schopný fungovať. Nesúhlasím s požívaním cookies na tomto e-shope (zobrazí sa prázdna stránka).