Športové podlahy – Montáž drevenej palubovky klincovaním | VIDEO

Montáž drevenej športovej palubovky v telocvični je presne to čo si môžete vo vyššie priloženom videu pozrieť. Zaujímavé na tom celom je to, že podlaha sa montovala v našich zemepisných šírkach trošku neštandardným spôsobom. Montovala sa klincovaním.

Pokiaľ máte záujem o videá na tému podlahy a dvere tak odporúčam sa prihlásiť na odber môjho YouTube kanálu O podlahách:

Prihlásiť sa na odber YouTube kanálu O Podlahách

Športové podlahy - montáž drevenej podlahy

Športové podlahy – čo je najdôležitejšie pri samotnej montáži?

Pri samotnej montáži drevenej palubovky v telocvični je najdôležitejším prvkom správne založenie podlahy. Založenie podlahy znamená  položiť prvé tri rady drevenej podlahy v absolútnej rovine, pretože od tohto namontovaného troj-pásu sa bude odvíjať zvyšná montáž drevenej športovej podlahy. Pri zakladaní podláh vo všeobecnosti treba byť skutočne precízny.

Športové podlahy montáž drevenej podlahy

Športové podlahy – montáž drevenej podlahy klincovaním

V podstate môžu nastať asi iba dva druhy montáže drevenej športovej podlahy. Montáž celoplošným lepením, alebo montáž na sucho klincovaním. Na tejto zákazke sa montovala drevená športová palubovka klincovaním. Samozrejme na klincovanie parkiet sa používa profesionálna podlahárska pneumatická klincovačka. Je to veľmi dobrý pomocník pre podlahárov. Strieľa až 5 cm dlhé klince do drevených hranolov alebo dreveného roštu pod 45 stupňovým uhlom tak, že hlavička klinca tvaru „L“ je zapustená do drevenej parkety. Tým, že je hlavička klinca dokonale zapustená, tak neprekáža pri montáži ďalšej rady drevených podláh, teda pohodlne namontujete drevenú lamelu na predošlú radu bez toho aby vám zavadzal nejaký klinec.

Športové podlahy montáž drevenej podlahy

Vďaka tejto profesionálnej klincovačke je montáž drevených parkiet, skutočne kvalitná, rýchla a profesionálna. Klince sú taktiež podlahárske, teda profi a majú po stranách vrúbky, ktoré bránia tomu, aby sa klinec pri používaní a namáhaní športovej podlahy nejakým spôsobom neuvoľnil či povytiahol.

Zákazku realizoval: MS Interier s.r.o.
www.ms-interier.sk

Autor: Šoška Milan

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.