Športové podlahy – maľovanie čiar športových ihrísk | VIDEO

Ako prebieha maľovanie čiar športových ihrísk a čo všetko je k tomu potrebné mať a vedieť, sú informácie, ktoré dostanete vo vyššie priloženom videu.

Ak máte záujem byť neustále informovaný o novo vydaných videách o podlahách, tak sa kľudne prihláste na odber môjho YouTube kanálu O Podlahach:

Prihlásiť sa na odber YouTube kanálu O Podlahách

Športové čiary – ako pripraviť podklad?

Športové čiary sa najčastejšie maľujú na lakované parkety či palubovky. Lak na drevenej športovej podlahe musí byť jemne zdrsnený, čo dosiahnete medzibrusom pomocou rotačnej brúsky resp. „leštičky“. Povrch musí byť následne riadne povysávaný a až na takto pripravený podklad môžete začať olepovať čiary.

Pokiaľ by povrch laku nebol jemne prebrúsený či zdrsnený tak sa ľahko môže stať, že farba na takýto povrch zle chytí, teda bude slabo prídržná. Skrátka medzibrusom nič nepokazíte, práve naopak.

Športové čiary – rozmeranie a olepenie ihrísk

Na to aby ste správne rozmerali všetky športové ihriská treba mať v prvom rade správne výkresy ihrísk, mať tzv. geometrického ducha a meracie pásmo. Čiary sú zv

malovanie ciar sportovych ihrisk

Športové čiary – akú farbu použiť?

Existujú profesionálne farby na maľovanie čiar športových ihrísk, len tie sú na našom trhu ťažko dostupné, resp. takmer nikto ich nedrží skladom. Ja som v tomto videu použil akrylové farby. Samozrejme, že som si najskôr urobil vzorku mimo telocvične, či daná farba funguje na danom športovom laku. Ďalšiu vec ktorú som si testoval, je či daná farba môže byť následne prelakovaná športovým lakom, pretože ak chcete docieliť dlhú životnosť namaľovaných športových čiar, tak jednoznačne musia byť všetky čiary prelakované minimálne jednou vrstvou vrchného laku.

Športové podlahy - rekonštrukcia športových podláh

Športové čiary – ako docieliť ostré hrany čiar?

Celým úspechom toho, aby ste mali vo finále čiary s perfektnými ostrými hranami je to, že musíte použiť na olepovanie čiar veľmi kvalitnú maliarsku pásku, ktorá nepodteká. Ak použijete úplne obyčajnú pásku, tak vás dopredu upozorňujem, že výsledok nebude podľa vašich predstáv. Preto ešte raz zdôrazňujem, klaďte na výber pásky veľký dôraz a hlavne výber pásky nepodceňujte.

Autor: Šoška Milan

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.