Quick Step prichádza s úplne novou radou a zložením vinylových podláh na click

Nová genrácia vinylových podláh Quick Step LIVYN Na tom, že vinylové podlahy si nachádzajú čím ďalej tým  väčšiu obľubu u zákazníkov sa nič nezmenilo. Osobne to môžem iba potvrdiť, pretože na vinylové podlahy sa pýtajú ľudia čoraz častejšie a veľa z nich sa nakoniec aj pre vinylové podlahy rozhodne. Pokiaľ ste sa už o vinylové podlahy trochu zaujímali tak viete, že existujú rôzne vyhotovenia vinylových podláh. Poznáme vinylové podlahy, ktoré sú určené na celoplošné lepenie, ktoré sú samolepiace a ktoré sa kladú na plávajúco. Na click existujú vinylové podlahy, ktoré sú v celej hrúbke vinylové 4 mm a tie ktoré sú nalepené na HDF doske a vyzerajú v podstate ako laminátová podlaha. Viac sa chcem v tomto článku povenovať práve vinylovej podlahe, ktorá je v prevedení  4 mm, je v celej svojej hrúbke z vinylu a kladie sa plávajúcim spôsobom, pretože práve v tejto rade vinylových podláh prichádza výrobca vinylových podláh Quick Step so svojou novou kolekciou, ktorá je skutočne výnimočná.

Viete, že celovinylové podlahy na click (4 mm) majú extrémnu roztiažnosť pri zmene svojej teploty?

Vinyl respektíve PVC má jednu vlastnosť na, ktorú skutočne nesmiete zabudnúť. Je to roztiažnosť pri extrémnejšej zmene teploty podlahy. Tým, že sa podlaha otepľuje tak sa vinylová podlaha rozťahuje a zas keď chladne tak sa zmršťuje. Pri lepenom prevedení je to v pohode, pretože lepidlo drží a pomáha udržiavať rozmerovú stálosť vinylu pri zmene teploty. Avšak pri plávajúcej pokládke ma vinylová podlaha tak povediac voľnú ruku, nemá ju čo držať pri protišmykových silách, ktoré vznikajú pri zmenách teploty a tak si podlaha v podstate robí čo chce.
Meranie teploty vinylovej podlahy na jej povrchu
Nameraná teplota 38 stupňov na povrchu vinylovej podlahy. Pozrite sa nižšie na obrázku čo vám urobí menej kvalitná vinylová podlaha

Viete kedy dochádza k extrémnym zmenám teploty podlahy napríklad aj u vás doma?

Poviete si, že extrémne zmeny v teplote vinylovej podlahy sa vás netýkajú? Áno netýkajú, pokiaľ nemáte vinylovú podlahu položenú vo svojej obrovskej obývačke, ktorú lemujú na južnej strane obrovské presklené tabule, cez ktoré je nádherný výhľad na okolie. Dopadajúce slnečné lúče do miestnosti vám vedia najmä v letných mesiacoch za krátku dobu extrémne zmeniť teplotu vinylovej podlahy a pokiaľ sa jedná o click verziu vinylovej podlahy položenú na plávajúco tak tieto zmeny môžete vidieť vo forme dvíhajúcich sa krátkych spojov.  Ako to uvidíte nižšie na obrázku.
Reakcia vinylovej podlahy na zvýšenú teplotu
Toto je reakcia vinylovej podlahy Quick Step (spodná časť obrázku) a reakcia konkurenčnej vinylovej podlahy (horná časť obrázku) pri povrchovej teplote 38 stupňov Celzia.

Quick Step u svojich vinylových podlahách tento problém vyriešil

Celosvetovo známy výrobca vinylových podláh Quick Step na tento problém roztiažnosti vinylových click podláh prišiel a samozrejme sa ho snažil riešiť. Práve teraz je ten moment kedy môžem povedať, že problém roztiažnosti je pri vinylových podlahách Quick Step LIVYN už minulosťou. Vývojárom z fabriky Quick Step sa totiž podarilo upraviť receptúru pri výrobe vinylových click podláh tak, že takmer vôbec nereagujú na zmenu teploty podlahy. Momentálne teda môžem povedať, že je to zatiaľ jediná značka vinylových click podláh, ktorá má takúto jedinečnú vlastnosť.

Quick Step vyrobil click vinyl, ktorý je zároveň odolnejší proti opotrebeniu a poškrabaniu

Akoby toho nebolo málo, tak inžinieri z fabriky Quick Step zároveň dali povrchovej úprave click vinylovej podlahe ešte jednu ochrannú vrstvu proti opotrebeniu pod názvom SCRATCH GUARD. Táto dodatočná povrchová úprava posúva plávajúce celo-vinylové podlahy s click zámkom úplne do inej dimenzie ako sme doteraz boli zvyknutí. Autor: Šoška Milan

2 thoughts on “Quick Step prichádza s úplne novou radou a zložením vinylových podláh na click

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.