Quick Step posunul laminátové podlahy o krok vpred

Vode odolná laminátová podlaha Poznáte Belgického výrobcu laminátových podláh QUICK STEP? Ak nie nevadí, v krátkosti vám ho predstavím. Závod na výrobu laminátových podláh Quick Step je jednou z divízii zoskupenia UNILIN GROUP.  Pod zoskupenie Unilin Group patria aj ďalšie divízie ako je napríklad divízia vinylových podláh LIVYN,  divízia drevených podláh, divízia nábytkových dosiek atď. Nás však zaujíma momentálne už spomínaná divízia laminátových podláh Quick Step. Laminátové podlahy Quick Step patria vo všeobecnosti medzi tie najkvalitnejšie a najprepracovanejšie laminátové podlahy vôbec na trhu. Viem je to odvážne tvrdenie, ale z vlastných skúsenosti môžem povedať, že nič lepšie mi doteraz rukami pri montážach laminátových podláh neprešlo. Bolo mi dopriate dokonca výrobný závod Quick Step aj osobne navštíviť,  kde som pochopil a presvedčil sa, že laminátové podlahy Quick Step sú skutočne mercedesom medzi  podlahami.  Quick Step sa riadi totiž heslom „To čo si robíme sami, robíme najlepšie.“ Quick Step si totiž celú podlahu vyrába vo vlastnej réžii. Teda vyrába si vlastné nízko nasiakavé nosné dosky HDF, vyvíja si vlastné unikátne odtiene podláh, frézuje si vlastný patentovaný vysoko pevný click spoj UNICLIC, vyrába si vlastnú zmes melamínu, ktorý dáva podlahám vysokú odolnosť atď. Skrátka Quick Step sú perfekcionisti.
Dodatočne frézovaná "V" drážka na laminátových podlahách
Dodatočne frézovaná „V“ drážka, ktorá sa následne farebne upravuje
V súčasnosti prichádza výrobca Quick Step na náš trh s novou radou laminátových podláh IMPRESSIVE ULTRA, ktorá dáva laminátovým podlahám na trhu nový rozmer. Tí z vás ktorí máte radi priznané spoje, teda „V“ drážky tak si pri tejto rade laminátových podláh prídete naozaj na svoje, pretože sa jedná o najdokonalejšie prevedenie „V“ drážky, ktoré je dostupné na trhu. „V“ drážka nie je dodatočne frézovaná a následne farebne upravená, ale vzniká v jednom výrobnom kroku pri lisovaní HDF dosky, dekoračného papiera a melamínu, čím sa stáva drážka plne laminovaná a štruktúrovaná ako samotná plocha laminátových podláh. No a aby toho nebolo málo, tak celý povrch laminátových podláh Quick Step Impressive Ultra  vrátane „V“ drážok je doplnený o hydrofóbnu vrstvu HydroSeal, ktorá odpudzuje vodu v maximálnej možnej miere. Voda na podlahe vám teda ostane vo forme kvapiek aj v samotných „V“ drážkach.
"V" drážka Quick Step Impressive Ultra
Nová celolaminovaná, vodeodolná a antistatická „V“ drážka Quick Step Impressive Ultra
Tieto vlastnosti predurčujú laminátové podlahy Quick Step Impressive Ultra za špičku na trhu. Výrobca túto radu dokonca doporučuje nie len do komerčných priestorov, ale aj do vlhkých priestorov ako sú kúpeľne a toalety. Rada Impressive Ultra sa bude vyrábať v hrúbke 12 mm. Toto prevedenie je dokonca od výrobcu povolené strojovo čistiť, čo nemá povolené žiadna podlaha na svete. Quick Step dáva na túto kolekciu podláh 25 ročnú záruku v bytovej záťaži a zároveň 10 ročnú záruku pre vlhké priestory v bytovom použití. Aj tieto neskutočné garančné lehoty svedčia o tom, že Quick Step si naozaj stojí za svojím a je si vedomí svojej kvality. Na záver už iba drobná poznámka, že podlahu Quick Step Impressive Ultra si budete môcť zakúpiť na  Slovenskom trhu behom pár mesiacov. „Objavte svet, v ktorom by ste chceli žiť“ Autor: Šoška Milan

4 thoughts on “Quick Step posunul laminátové podlahy o krok vpred

  1. blank
    Zuzana says:

    Dobry den, chcela by som sa opytat ci je kvalitativny rozdiel medzi Eligna a Impressive, alebo su pri Impressive len navyse V drazky?
    A este otazka k tepelnému odporu 8mm podlah Quickstep. Na ich stranke som nasla iba scitany tep. odpor pri pouziti podloziek rovnakého vyrobcu. Aky je odpor samotnej lam. podlahy bez podlozky, prosim?
    Dakujem. Zuzana

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.