Prečo vznikla na mojom Blogu kategória interiérové dvere a zárubne?

Dvere a zárubne Touto cestou by som Vás chcel v prvom rade privítať na mojom blogu, ktorý sa bude týkať aj problematiky interiérových dverí a zárubní ako aj vchodových či vstupných dverí a zárubní. Dlho som váhal či vôbec túto kategóriu založiť, pretože to zaberá veľmi veľa času, ktorého ako všetci vieme, nie je nikdy dosť.  Blog O podlahách bol založený s pôvodným úmyslom písať iba o podlahách, ale keďže podlahy tak trochu s dverami súvisia, tak som sa nakoniec  rozhodol, že si dám tu námahu a pomôžem Vám hlbšie nahliadnuť aj do problematiky dverí a zárubní.

Nová kategória „Dvere a zárubne“ bude hlavne o poznatkoch z praxe

Mnohí z Vás si určite položia otázku, že čo sa môžem o interiérových dverách a zárubniach dozvedieť viac. Však dvere sa otvárajú a zatvárajú, a tým to predsa hasne. Omyl priatelia. Slovenský trh je doslova zaplavený či už dverami a zárubňami interiérovými alebo vstupnými, teda vchodovými. Tí z vás ktorí sa momentálne snažia zorientovať v súčasnej ponuke trhu mi určite dajú za pravdu, že to vôbec nie je jednoduché. Však si skúste vybrať dvere do svojho bytu či domu a uvidíte aká šialená ponuka je na našom trhu. A to už nehovorím o cenovom rozpätí.  A z tohto dôvodu som si dovolil založiť túto kategóriu na mojom blogu, ktorý sa doteraz týkal výlučne iba podláh. Chcem vám tu v jednotlivých článkoch napísať napríklad o tom z akých materiálov sa dvere vyrábajú, aké sú povrchové úpravy dverí, aké sú rôzne systémy otvárania dverí, aké možnosti zamykania si môžete vybrať, aké rôzne pánty si viete objednať, aké sú výplne dverí, aké sú to zvukovo-izolačné dvere, aké sú to klíma – dvere, aké sú to protipožiarne dvere a mnoho ďalšieho. Samozrejme, že sa budem snažiť do jednotlivých článkov pridávať aj vlastné praktické rady a skúsenosti, ktoré  stále nadobúdam. V súčasnosti už asi sedem rokov vediem firmu MS Interier s.r.o., ktorej hlavný obchodný záber tvoria práve dvere a zárubne spolu s podlahami.
Namontovaná a zapenená zárubňa
Namontovaná a zapenená zárubňa s vymedzovacou montážnou rozperou

Informácie o dverách a zárubniach z praxe sú viac než PR články

Ďalším veľmi podstatným dôvodom na založenie tohto blogu je skutočnosť, ktorú si už dlhodobejšie všímam, a to je slabá informovanosť našich potencionálnych zákazníkov o problematike dverí a zárubní. Zákazníci majú o dverách a zárubniach skutočne veľmi málo informácii. V podstate to chápem, pretože sa nemajú odkiaľ dozvedieť viac. V časopisoch o bývaní a interiéroch sa dozviete maximálne to, že dvere toho a toho výrobcu sú najkvalitnejšie, najodolnejšie, skrátka všetko naj. Treba si uvedomiť, že v týchto časopisoch ak už niekto píše o dverách tak je to platená PR reklama. Ináč povedané, je to článok v ktorom sa zviditeľňuje konkrétny výrobca. Tým som chcel iba povedať, že z takýchto článkov sa nič prevratného nedozviete a to si myslím, že nie je moc dobré a preto sa chcem s vami podeliť o informácie hlavne z praxe.

Pred kúpou sú informácie o dverách a zárubniach dôležité

Ak vám môžem dať svoju prvú radu, tak určite pred kúpou dverí a zárubní si zistite o tejto problematike čo najviac informácii, aby ste vedeli vyhodnotiť aké riešenie bude pre vás a vaše bývanie to najlepšie. To, že budete mať danú problematiku o dverách a zárubniach čiastočne naštudovanú, vám pomôže aj pri tom, či daný obchodník ktorý s vami práve jedná vám naozaj chce poradiť a odporučiť vám to správne riešenie, alebo chce iba predať a myslí na svoj zisk. Ak situáciu podceníte, tak sa vám môže ľahko stať, že dvere po namontovaní nebudú spĺňať vaše požiadavky a vaše bývanie tak nebude plne komfortné. Na záver môjho úvodu vám môžem z vlastných skúseností povedať, že rozdiely medzi jednotlivými dverami od rôznych výrobcov nie sú zanedbateľné a skutočne Vás musím upozorniť na veľmi podstatnú skutočnosť: „NIE SÚ DVERE AKO DVERE!“ Autor: Šoška Milan

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.