Podlahy PERGO a súčasné módne trendy

Modne trendy v podlahách PERGO

V tomto článku vám chcem bližšie priblížiť to, ako vznikajú odtiene laminátových podláh PERGO a čo ich ovplyvňuje. Asi ste sa mnohí z vás nikdy hlbšie nezamýšľali nad tým, že kto určuje aké odtiene podláh sa budú vyrábať a hlavne, prečo sa vôbec v takýchto farbách podlahy vyrábajú. Tak poďme si priblížiť na čo dbajú a odkiaľ berú inšpiráciu grafici a dizajnéri laminátových podláh PERGO.

„Wow“ efekt

Dizajnéri vo fabrike PERGO vyvíjajú jednotlivé odtiene podláh tak, aby vedeli zaujať na prvý pohľad a teda vyvolali u zákazníka wow efekt, inými slovami povedané aby sa vám farby jednotlivých podláh zapáčili hneď na prvý pohľad pri prvom vizuálnom kontakte.

Nadčasovosť

Vývojári dekórov podláh PERGO dbajú na to, aby farby jednotlivých podláh jednoznačne spĺňali nadčasovosť. Vedia, že podlaha vám bude slúžiť dlhé roky a preto sú pre vás zákazníkov v ponuke odtiene podláh, ktoré aj o niekoľko rokov budú stále „IN“ a teda sa nemusíte báť toho, že podlahu PERGO budete musieť vymeniť kvôli tomu, že nebude v móde.

Modne trendy v podlahach PERGO
Kombinácia modernej kúpeľne s výrazne rustikálnou kresbou podlahy PERGO

Kde berie PERGO inšpiráciu?

Oddelenie dizajnu PERGO neustále sleduje vývoj módnych trendov, ktoré do veľkej miery určujú to v akých farbách budú podlahy vyrábané. Inšpirácia pri vzniku nových odtieňov sa berie z používaných farieb v architektúre, interiéri, bytových doplnkov, móde a následne sa ladia odtiene podláh tak aby do tohto módneho konceptu dokonale zapadli a ladili. https://www.youtube.com/embed/WLn06NDGFpk

Viete aké sú dnes módne trendy v bývaní?

Outside / Inside

Je to módny trend, ktorý v súčasnosti naberá na obrátkach a rýchlo sa šíri. Ide tu o to, že v čoraz viac interiéroch nachádzame prvky z exteriérov. Krásnym príkladom je použitie pohľadového betónu, či neopracovanej tehly v interiéry.

Green living

Trend Green living, alebo v preklade zelené bývanie spočíva v používaní prírodných materiálov v spojitosti s teplými farbami (warm color). Vhodným príkladom je IKEA, ktorá prichádza s korkom a kožou v interiéri.

Farebné trendy v podlahách PERGO

Kontrast

Kontrastná kombinácia nedokonalého s krásou je v súčasnosti veľmi používaným prvkom pri zariaďovaní a dotváraní interiérov. Tento štýl a módny trend veľmi konkrétne ukazuje na to, že „nedokonalosť treba vnímať ako krásu“. V interiéroch tento trend môžeme nájsť napríklad ako luxusnú kuchyňu v bielom vysokom lesku položenú na hobľovanej rustikálnej podlahe s postaršeným vzhľadom.

Na záver módneho okienka môžem ešte spomenúť, že zaznamenávame v interiéroch návrat pastelových a neónových farieb, zemitých a kovových tónov a samozrejme kombináciu čiernej farby so šedou.

Ako premietol závod PERGO módne trendy do laminátových podláh?

Modne trendy v podlahch PERGO

Rozmer

PERGO ponúka ideálnu kombináciu pomeru šírky a dĺžky jednotlivých dosiek v rôznych dizajnových radách.

Drevina

Stále je vďaka svojej jedinečnej kresbe ako jednotka dub, dub a znova dub. Teda najviac odtieňov nájdeme v kresbe dubu, ale aj jaseni, borovici aj teaku, ktorý na trhu hlási návrat.

Povrchová úprava

Laminátové podlahy PERGO sú vyrábané v mate a extra mate so zvýraznenou kresbou dreva aby boli čo najviac autentické s prírodným drevom.

Ako reakciu na súčasné a budúce módne trendy PERGO aplikovalo na svoje podlahy rôzne typy opracovania. Jedná sa o kartáčovanú štruktúru, hobľovanú a o štruktúru priečnych rezov po píle.

Autor: Šoška Milan

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.