Lepenie vinylovej podlahy v sprchovom kúte | VIDEO

V tomto videu si môžete pozrieť ako som lepil vinylovú podlahu na steny a podlahu sprchového kúta. Lepenie vinylovej podlahy a celý postup som si navrhol sám, teda nejedná sa o doporučený a odskúšaný návod na lepenie vinylovej podlahy v sprchovom kúte. Lepil som si to u seba doma, pretože chcem vedieť ako sa to bude celé chovať a či to časom náhodou nezačne robiť nejaké problémy.

Tým z Vás ktorých moje videá zaujali a nechcú zmeškať v budúcnosti ďalšie pridané videá odporúčam prihlásiť sa na odber YouTube kanálu O Podlahách:

Prihlásiť sa na odber YouTube kanálu O Podlahách

Vinyl v sprchovom kúte???

S touto myšlienkou som sa už dávno pohrával a hlavne od vás, od čitateľov môjho Blogu O Podlahách som dostal množstvo podnetov a otázok týkajúcich sa práve vinylovej podlahy nalepenej v sprchovom kúte. Keďže som to nikdy nerobil a ani nepoznám niekoho kto to má v sprchovom kúte nalepené, tak som sa rozhodol, že si to odtestujem u seba doma.

Príprava sprchového kúta
Osadenie odpadového žľabu a betonovanie podlahy v sprchovom kúte

Príprava podkladu v sprchovom kúte

Ja som za podklad zvolil klasickú omietku, teda chalanom čo mi robili omietky som povedal, nech mi do omietky dajú aj steny sprchového kúta. Keď sa tak stalo, tak som si omietku prebrúsil a napenetroval klasickým penetrákom na vodnej báze.

Následne som na steny a podlahu sprchového kúta aplikoval hydroizoláciu, ktorá slúži na to aby zabránila preniknúť vode do konštrukcie, teda do stien a poteru.

Hydroizolacia v sprchovom kúte
Hydroizolácia nanesená na steny a podlahu sprchového kúta

Lepenie vinylu v sprchovom kúte

Vinylové dielce som lepil na steny a podlahu sprchového kúta kontaktným lepidlom UZIN GN 276. Je to lepidlo na štýl chemoprénu alebo topprénu. Tento typ lepidla perfektne drží avšak jeho nevýhodou je, že musíte lepidlo natiahnuť aj na podklad a aj na vinyl, teda je to trochu pracnejšie.

Po natiahnutí lepidla na oba povrchy je nutné nechať lepidlo odvetrať a až potom môžete pristúpiť k samotnému lepeniu vinylu.

Vinyl nalepený v sprchovom kúte
Vinyl nalepený v sprchovom kúte na finále

Moje postrehy a odporúčania

Na to aby ste tento postup zvládli tak musí byť človek vybavený veľkou dávkou trpezlivosti a hlavne musíte mať zmysel pre detail. Skrátka s lepením vinylovej podlahy v sprchovom kúte sa musíte do slova a do písmena vyhrať.

Po montáži vinylovej podlahy v sprchovom kúte je nutné všetky kúty, teda spoje jednotlivých stien medzi sebou a medzi podlahou presilikonovať čírim sanitárnym silikónom. Silikón tak zabráni prieniku vody do tých najchúlostivejších miest v sprchovom kúte.

Autor: Šoška Milan

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.