Drevená podlaha patrí medzi najdrahšie, ale nie najodolnejšie podlahy

ryha na drevenej podlahe U nás na predajni sa stretávam pomerne často s mylnou predstavou našich potencionálnych zákazníkov, ktorí k nám prichádzajú. Veľa ľudí si totiž myslí, že keď je podlaha najdrahšia, tak je zároveň aj najlepšia a najodolnejšia. Bohužiaľ musím tento mylný fakt vyvrátiť. V skutočnosti to tak bohužiaľ nie je.

Drevená podlaha je o prírode, pocite a nie o odolnosti!

Tak ako je to už cítiť z predošlého podnadpisu, tak drevená podlaha je určená svojimi charakterovými vlastnosťami hlavne pre tých zákazníkov, ktorí majú v obľube prírodu, prírodné materiály a pocit prírody pod nohami. Nie je určená pre tých, ktorých prioritou je odolnosť. Odolnosť, respektíve tvrdosť drevenej podlahy je daná samotnou prírodou a nie je možné ju nijakým spôsobom extrémne zvýšiť.  Pri drevenej podlahe je možné zvýšiť iba jej oteru vzdornosť, a to  lakmi či olejmi od rôznych výrobcov.

Drevená podlaha si vyžaduje pozornú starostlivosť

Ak chcete mať svoju drevenú podlahu skutočne v skvelej optickej kondícii, tak je potrebné sa o ňu aj patrične starať. To znamená pravidelne podlahu zmývať prípravkami na to určenými, najlepšie je používať prípravky od tých firiem, od ktorých je aj použitý samotný lak ako povrchová úprava. Niektoré prípravky majú v sebe ešte pridanú hodnotu vo forme zvýšenia oteru vzdornosti, teda po nanesení na podlahu oživia optiku drevenej podlahy a zároveň vytvoria akýsi dodatočný ochranný film  vašej povrchovej úprave, čím sa predlžuje životnosť podlahy.

Preliačiny na podlahe, rôzne ryhy a škrabance, to všetko patrí k používanej drevenej podlahe

Ak si myslíte, že po spadnutom tanieri,  spadnutom zväzku kľúčov či prebehnutí  vašej manželky po drevenej podlahe v ihličkách neuvidíte žiadne stopy na drevenej podlahe, tak sa veľmi, ale skutočne veľmi mýlite. Drevená podlaha patrí medzi mäkšie podlahy pokiaľ sa bavíme o laminátových, vinylových alebo keramických podlahách.
preliačiny na drevenej podlahe
Preliačiny na drevenej podlahe po rôznych predmetoch s ktorými prišla drevená podlaha do styku.
Na drevených podlahách je vidieť každú stopu po akejkoľvek kolízii nejakého predmetu s podlahou. S čím sa stretávam ja, tak najčastejšie vidno stopy po rozloženej žehliacej doske, sušiaku na prádlo, kolieskovej stoličke a spadnutých rôznych predmetoch. Ale ja svojim zákazníkom hovorím, že pokiaľ sú rozhodnutí pre drevenú podlahu, tak s týmito skutočnosťami musia byť jednoducho zmierení, a že to jednoducho všetko k drevenej podlahe patrí. Ináč povedané, ešte nenarástol taký strom, ktorý by mal takú vysokú tvrdosť a odolnosť ako majú napríklad laminátové podlahy.

Zničené drevené podlahy je možno rekonštruovať

Pokiaľ sa dostanete do fázy, že sa už nedokážete viac dívať na svoju zničenú drevenú podlahu, tak rekonštrukcia podlahy je určená práve pre vás. Drevené podlahy sa rekonštruujú brúsením a opätovným lakovaním či olejovaním.  Po rekonštrukcii je drevená podlaha takmer ako nová. Treba však brať na zreteľ, že pri rekonštrukcii podlahy je nutné danú miestnosť vypratať. Miestnosť na rekonštrukciu musí byť skrátka prázdna, teda bez nábytku a bez obvodových líšt. Autor: Šoška Milan

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.