Cemwood – rýchla a ekologická náhrada škvary pri rekonštrukcii podláh

Ekologický drevený granulát Cemwood Rekonštrukcia podláh najmä v starších bytoch či domoch si veľa krát vie pre investora nájsť kopec „prekvapení“, ktoré robia vrásky na čele aj podlahárom. Pred rekonštrukciou podláh v podstate ani investor a ani podlahár nevie s čím sa stretnú po demontáži pôvodných podláh, a preto je veľmi ťažké vopred takúto rekonštrukciu presne naceniť. Výnimkou samozrejme nie sú ani rekonštrukcie podláh, kde je pod parketami hobra (drevo vláknitá doska) a škvara. Takáto skladba podláh sa nachádza vo väčšine starších bytových domoch ale aj starších rodinných domoch. Mnoho zákazníkov by škvaru chcelo v bytových domoch vyhodiť, ale nevedia čím ju potom nahradia, pretože po vyhodení starých parkiet, hobry a škvary im podlaha klesne radovo aj o 10 cm a podklad zostane poriadne nerovný.

Čím nahradiť škváru???

Problémom pri rekonštrukciách podláh v bytových domoch je aj čas, teda rýchlosť realizácie, pretože drvivá väčšina ľudí počas rekonštrukcie podláh v danom byte aj žije a najradšej by po novej podlahe chodili už na druhý deň. Teda dostávame sa k otázke ako nahradíme škvaru aby sme dosiahli požadovanú výšku podlahy, aby sme to spravili rýchlo a aby sme nezaťažili podlahu veľkou váhou. Mnohí si poviete, že taký materiál azda ani neexistuje. Ja vás uisťujem, že existuje. Je dokonca ľahký, zvukovo a tepeľne izoluje podlahu a viete s ním zrealizovať rekonštrukciu jednej izby (vyhodenie škvary, nahradenie škvary + nová podlaha) s dvoma montážnikmi za jeden až dva pracovné dni. Tento materiál ma názov CEMWOOD.
Ekologický drevený granulát Cemwood
Suché, rýchle a ľahké zrovnávanie podkladu s dreveným ekologickým granulátom Cemwood.

Čo je to CEMWOOD?

Cemwood je v zjednodušenej forme povedané drevený granulát, alebo ináč povedané drevená štiepka, ktorá je mineralizovaná. Mineralizáciou sa u tohto dreveného granulátu dosiahne to, že samotné drevo granulátu je skamenelé. To znamená, že všetky organické látky v samotnom dreve sa premenia na minerály, predovšetkým kremičitany, ale pritom je zachovaná pôvodná štruktúra dreva. V skratke je možné povedať, že drevený mineralizovaný granulát Cemwood má vzhľad dreva, ale vlastnosti kameňa. Iba pre zaujímavosť spomeniem, že proces skamenenia dreva bežne v prírode trvá až 100 rokov.
Ekologický drevený granulát Cemwood
Rýchla, ekologická a jednoduchá náhrada za škváru na podlahe

Cemwood vytvorí stály a stabilný podklad

Drevený granulát sa vďaka svojej rôznorodosti jednotlivých úlomkov alebo ináč povedané čipsov jednoducho do seba tak zakliesni a zafixuje, že sa tak vytvorí kompaktný, stabilný a nosný podklad pre ďalšiu skladbu podlahy. Násyp z tohto dreveného granulátu sa ani časom nijak nedeformuje, nepreliači a drží si svoju stabilitu, čím sa stáva skutočne veľmi dobrým pomocníkom pri suchom zrovnávaní podkladu pri rekonštrukciách podláh.
Ekologický drevený granulát Cemwood
Na vysypaný a zrovnaný granulát Cemwood položíte osb dosky, najlepšie v dvoch vrstvách kolmo na seba a máte pripravený podklad pre finálnu podlahu.

Aké frakcie granulátu Cemwood je možné dodať?

Drevený ekologický granulát Cemwood sa vyrába v dvoch prevedeniach. V jemnejšej frakcii pre použitie v menších hrúbkach a v hrubšej frakcii pre použitie na väčšie hrúbky násypu. Cemwood CW 1000 je mineralizovaná štiepka vo frakcii 1 – 5 mm, ktorá je určená pre použitie na podlahy do maximálnej výšky 4 cm. Cemwood CW 2000 je mineralizovaná štiepka vo frakcii 4 – 8 mm, ktorá je určená pre použitie na podlahové násypy do maximálnej hrúbky 25 cm. Ako sa s dreveným granulátom cemwood pracuje, respektíve názornú ukážku od firmy MS Interier s.r.o. si môžete pozrieť na videu vyššie. Držím palce všetkým pri rekonštrukciách podláh a hlavne vám prajem aby ste mali šťastnú ruku pri výbere toho správneho realizátora, pretože práve tento výber často krát ovplyvňuje konečný výsledok. Autor: Šoška Milan

21 thoughts on “Cemwood – rýchla a ekologická náhrada škvary pri rekonštrukcii podláh

 1. Patrícia says:

  Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať cca na cenu pri tomto použití, mám škvaru v starom byte a veľmi veľmi krivú podlahu. Škvaru by som chcela dať preč. No nemám ani tušenie koľko by to mohlo stáť. Izba má rozmer cca 3,5 x 3,20 m. Ďakujem pekne za odpoveď.

 2. Fero says:

  dobry den, je mozne pouzit cemwood ako spodnu vrstvu do podlahy prizemia medzi hranoly, a vyssie medzi kontrahranoly dat obycajnu tepelnu izolaciu? na ne potom palubovku. dakujem.

    • Šoška Milan
     Šoška Milan says:

     Áno aj rigips má svoj násyp, ale je to zležením úplne niečo iné, jedná sa v podstate o fúkané kamenivo alebo horninu, čím sa vytvoria ľahké tzv. kamienky. Čo sa týka praktických vecí, tak tento násyp RIGIPS v prípade používania zvykne škrípať, skrátka vydávať nechcené zvuky. Dokonca sa stalo, že to zákazník dal vyhádzať, keď počul čo za zvuky to vydáva. Niečo podobného má aj Fermacell. Taktiež treba brať aj do úvahy údaj o tepelnej izolácii, kde je Cemwood na tom najlepšie. Áno CEMWOOD je drahší, ale môžem vás uistiť, že stojí za to.
     Pekný deň

 3. Fero says:

  a este jedna – do novostavby chceme masivnu drevenu podlahu. je nutna skladba s drevenymi hranolmi, alebo staci camwood+tepelna izolacia+podlahove dosky+palubovky? dakujem.

 4. Jaro says:

  Zdravim,
  poradte mi ak by som potreboval dorovnat cca 8,3cm medzi izbami. Je mozne pouzit takyto postup:
  styrodur( 50mm), alebo nejaky 150EPS (pochodzny polystren) na to OSB 12mm s perodrazkou 2 krat prelozit a zosrobovat + zlepit a na to podlozku pod laminatovu podlahu a na to finalnu plavajucu podlahu.

  • Šoška Milan
   Šoška Milan says:

   Dobrý,
   jasne môžete to takto použiť, ale dal by som ešte pod osb dosky podložku, ktorá sa dáva pod laminátové podlahy. Samozrejme dá sa to takto spraviť iba vtedy pokiaľ máte dostatočne rovný podklad. Ak máte nie moc rovný podklad je nutné ho najskôr zrovnať, teda dosiahnuť absolútnu rovinu a potom môžete použiť skladbu ktorú píšete.
   Pozdravujem

 5. Augustín Ugróczy says:

  Prosím Vás je možné dať tento materiál do podlahy v starom dome bez použitia parozábrany, tak aby mohla podlaha dýchať ako v starom dome?

  • Šoška Milan
   Šoška Milan says:

   Dobrý deň,
   v starom dome by som to na vašom mieste riešil tak, že by som dal na hlinu resp. na podklad ktorý tam máte geotextíliu, na geotextíliu by som dal kontaktnú paro-priepustnú fóliu a na túto fóliu by som sypal ekologický drevený granulát Cemwood CW2000.
   Pozdravujem

 6. Majo says:

  Mam starú podlahu drevené dyle mam dat najprv poter potom cemwood a potom podlahu a zatepľovať nemusím… Koľko vyjde do troch izieb v hrúbke 20 cm cca cemwoode kolo 60m2, ako by mi to došlo kuriérom a lebo ako… A cena

 7. Rao says:

  Zdravim potrebujem vyrovnat podlahu v byte zhruba 60m2 CEMWOOD 2cm podlahový polystyren 5 cm 2x osb doska 12mm perodrazka celoplosne lepena a nato buk parketa 20mm tiez celoplosne lepena je toto zlozenie podlahy v poriadku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.