Zrovnávanie podkladu dreveným granulátom CEMWOOD | VIDEO

Násyp na podlahy CEMWOOD

Blog O Podlahách pripravil pre vás ďalšie zaujímavé video, ktoré sa týka podlahy a podlahárskej činnosti a to konkrétne zrovnávania a navyšovania úrovne podlahy suchou a ekologickou cestou. Tým, že sa jedná o suchý proces je táto metóda veľmi rýchla. Zrovnávanie podkladu až do výšky 24 cm vám zabezpečí ekologický drevený granulát CEMWOOD.

Vyrába sa v dvoch frakciách CW1000CW2000 pričom jemnejšia frakcia CW1000 sa dá použiť do maximálnej hrúbky 4 cm a frakcia CW2000 až do hrúbky 24 cm. Ako sa s granulátom robí a ako prebieha celý proces zrovnávania či navyšovania úrovne podlahy si môžete pozrieť vo videu nižšie. Pokiaľ sa vám video páči a bolo pre vás užitočné, tak mu môžete dať kľudne palec hore a ak nechcete v budúcnosti zmeškať videá na tému podlahy tak sa prihláste na odber youtube kanálu O PODLACHACH.

Autor: Šoška Milan

23 thoughts on “Zrovnávanie podkladu dreveným granulátom CEMWOOD | VIDEO

  1. blank
    Peter Varga says:

    Dobry den je mozne pouzit cw1000 alebo cw2000 pri zarovnani vyskovych rozdielov na podlahe(podlaha betom na ktorom je ipa) na ktoru bude nasledne polozeny tvrdeny EPS 5cm s teplovodnym podlahovym vykurovanim a to by bolo zaliate anhydridovym poterom ? dakujme za odpoved

    • Avatar photo
      Šoška Milan says:

      Dobrý deň,
      v podstate sa to dá aj takto spraviť. Mirelon ako podložku pod laminát neodporúčam, nie je to certifikovaná podložka pod podlahy. Mirelon je po čase pod laminátovou podlahou takmer celý odparený, ono to sublimuje. Proste nedrží to dlhodobo svoj tvar. Kuknite si radšej normálnu podložku, viem že sú drahšie ale stojí to za to.
      Pozdravujem

  2. blank
    Michal Kozár says:

    Dobrý deň,
    v starej tehlovej bytovke na 1.poschodí mám stropy resp podlahu tvorenú z trámov a lát. Ako izolácia je použitá škvára následne položená palubovka a na nej parkety (upevnené klincami). Nakoľko 70% parkiet je dobrom stave akurát vŕzgajú a existujúca palubovka je na niektorých miestach odhnitá chcel by som demontovať starú palubovku, zrovnať podlahu medzi trámami granulátom položiť novú palubovku a na ňu nalepiť parkety. Chcel by som sa opýtať či nalepením parkiet bude podlaha dýchať respektíve nebude sa pod palubovkou kondenzovať vlhkosť? Taktiež ak by som chcel na zvyšnú plochu (chodbu) položiť vinyl alebo laminát. Nerád by som totiž suseda podo mnou prekvapil fľakmi na jeho strope.

    Ďakujem za odpoveď.
    Pekný deň prajem

  3. blank
    Rasťo says:

    Dobrý deň, kúpil som starší rodinný dom a na poschodí v 2 izbách sú trámy, škára a palubovka. Pri prechádzaní to duní. Aký je vhodný spôsob rekonštrukcie? Škvára je v dobrom stave, čo s ňou?
    Je možné na palubovku položiť kročajovú podložku a vinylovú podlahu.
    Za odpoveď ďakujem

    • Avatar photo
      Šoška Milan says:

      Zdravím,
      takéto veci na diaľku bez toho aby to človek videl sa veľmi zle posudzujú a ťažko sa vám radí keď je to v podstate na slepo. Podľa mňa, ak skladba podlahy horných izieb drevená tak duneniu sa podľa nikdy nevyhnete, môžete ho maximálne zmierniť ale odstrániť určite nie. Najviac duní ta vzduchová medzera medzi horným a dolným záklopom nosných trámov. Túto medzeru by som vyplnil vhodnou vatou, ktorá značnú časť hluku pohltí, následne by som horný záklop zavrel, zrovnal by som si podklad násypom z dreveného granulátu a položil 2 vrstvy osb dosiek kolmo na seba.
      Pozdravujem

  4. blank
    Eugen says:

    Prepáčte moju laickú otázku, ale všade spomínate, že OSB dosky majú byť položené „kolmo na seba“. Tým sa však myslí to, že dve dosky s rovnakými rozmermi položím presne na seba, alebo že ich ukladám spôsobom, že tie vrchné prekrývajú spoje spodných?

    Ďakujem

    • Avatar photo
      Šoška Milan says:

      Zdravím,
      toto foliové uhlíkové elektrické vykurovanie je hodne mladé a ani výrobcovia podláh s ním nemajú skúsenosti a často krát sa nevedia vyjadriť či na to podlaha môže ísť alebo nie. Ja si myslím, že vykurovaciu foliu na osb dosku môžete dať, následne na to laminátovú podlahu, ale treba dodržať pravidlo, že povrch folie by nemal presiahnuť teplotu 27 stupňov. Takto to majú deklarované výrobcovia laminátov. Zabezpečte si aby firma ktorá vám vykurovaciu rohož bude dodávať vám namontovala aj teplotný snímač na povrchu folie, ktorý zabezpečí to, že keď by teplota mala presiahnuť 27 stupňov tak kúrenie sa vypne, a opätovne sa zapne pri poklese teploty pod 27 stupnov. Takto by to potom mohlo fungovať bez problémov.
      Pozdravujem.

  5. blank
    Mária says:

    Dobrý deň pán Šoška,
    rekonštruujeme starší dom, kde sme na poschodí vybrali staré „dile“ a piesok, nahradili sme CW2000 do výšky 10 cm, na to sme dali drevovláknitu dosku, na to OSB dosky v jednej vrstve. Môžeme na to už dať rovno podlahu (laminát alebo vinyl quick step) alebo je potrebné ešte jednu vrstvu OSB dosiek? Ide o to, že ked sa po tom chodí, trošku to akoby peruje. Ďakujem za pomoc

  6. blank
    Viera says:

    Dobrý deň. Mám starý dom, podlaha je z trámov a dosiek, na ktoré bola už dávnejšie položená plavájuca laminátová podlaha. Izba je veľká 4×5 m. Zistila som, že v strede je podlaha ohnutá, oproti miestám pri stenách ku stredu je rozdiel asi 3 cm. Chcem dať novú podlahu ale nechcela, by som vytrhávať starú. Č by ste mi poradili? Čítala som že z CW 1000 sa da vyrovnávať.

  7. blank
    Rado says:

    Dobry den p. Soska, kupili sme byt v starsej bytovke(1924).Aktualne riesime odhlucnenie podlahy nie proti krocajovemu ale celkovym vibraciam „duneniu“ ktore sa prenasaju z ulice. Uvedomujem si ze vibracie sa zrejme daju len tazko minimalizovat aj tak by som ocenil radu.Skladba stropu je parkety-drevene dosky-skvara-zaklop-tramy (40cm vzduch.medzera)-zaklop). Viete mi prosim poradit novu skladbu hlavne zameranu na odstranenie dunenia/vibraci…urcite sa zamyslam nad mineralnou vlnou medzi tramy aspon do 2/3;potom cemwood namiesto skvary…ako vsak riesit ostatne vrstvy az pod parkety?cim vyplnit dilatacnu medzeru? …ak by ste mohol byt konkretnejsi vopred dakujem.

    • Avatar photo
      Šoška Milan says:

      Dobrý deň,
      prepáčte ale v tomto vám moc asi neporadím, lebo vibrácie sa prenášajú cez obvodné múry, následne to ide do nosných trámov a teda aj do podlahy. Jediné čo mi príde že by mohlo pomôcť je cemwood a naň dať roznášaciu vrstvu buď osb dosky, alebo cemento či sádro vláknité dosky.
      Pozdravujem.

  8. blank
    stefan says:

    Zdravim pan Soska,
    najprv by som sa chcel podakovat za velmi cenne video a rady, ktore uvadzate vo svojom videu.
    Chcel by som sa opytat ohladom separacnej geotextilie a parozabrany, ktora je vytiahnuta nad uroven dilatacnej pasky.
    Aky je dalsi postup so spominanou geotextiliou a parozabranou po polozeni roznasajucej vrstvy OSB dosiek?
    Povedzme, ze na osb dosky pojde reflexna podlozka, elektricke rohoz alebo folia, parotesna folia a kompozitna plavajuca podlaha.
    Kde a ako ukoncime vytiahnutu geotextiliu a parozabranu.

    Velmi pekne dakujem.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.